Lampa UV

nodesk No comments Categories: Aktualności

zdjęcie

 

 

Lampa UV umożliwia skuteczne i szybkie niszczenie wszelkich bakterii. Z tego względu lampy te są stosuje się zarówno w prywatnych domach jak i na terenach takich obiektów jak hotele, baseny czy restauracje. Zastosowanie odpowiedniej lampy pozwala na zabicie wszelkich żyjących w wodzie organizmów w szybki i prosty sposób.

 


 

Dzięki wykorzystaniu lampy UV praktycznie nie ma potrzeby używania jakiejkolwiek, dodatkowej chemii. Lampa całkowicie spełnia swoje zadanie, unicestwiając bakterie, ale też grzyby wraz z ich formami przetrwalnikowymi oraz wirusy. Zastosowanie lampy UV cechuje nawet wyższa skuteczność niż w przypadku innych zabiegów dezynfekcyjnych, na przykład takich jak chlorowanie. Badanie bakteriologiczne zawsze pozwala pozbyć się wątpliwości, co do skuteczności wykonanego rodzaju dezynfekcji.

Na jakiej zasadzie działa lampa UV?

Jest to stosunkowo proste urządzenie, które jednocześnie naprawdę sprawdza się w praktyce. Lampa składa się ze specjalnego tubusa, który najczęściej jest wykonany ze stali nierdzewnej oraz z promiennika w jego wnętrzu. Aby ją aktywować, konieczne jest podłączenie do źródła prądu. Jednocześnie, jak łatwo można zauważyć, lampy można użyć praktycznie wszędzie tam, gdzie dysponujemy gniazdkiem prądowym.

Wytwarzane przez lampę promieniowanie powinno charakteryzować się długością fal od 185 do 254 nm. Ze względu na to, że właśnie takie niskociśnieniowe promieniowanie najlepiej sprawdza się pod względem bakteriobójczym. Lampa działa w taki sposób, że przez podłączenie jej do prądu, zaczyna przepływać przez nią wodą, którą następnie chcemy użytkować – na przykład w konkretnych punktach jej poboru, czyli w kranach.

Woda, która przepływa przez lampę zostaje odpowiednio naświetlona za pomocą promieni UV, a w ten sposób zostaje oczyszczona z różnego rodzaju mikroorganizmów. Lampa UV okazuje się skuteczna nawet w przypadku bakterii  Coli czy też Clostridium Perfringens. Intensywność dezynfekcji wzrasta wraz z mocą promiennika w lampie.

Sprawdź dostępne w naszej ofercie lampy UV.

Zobacz też artykuł o sterownikach